Skip to content

Free shipping with a $125 purchase

Since 1987

<h2>Feel <strong>Whole Again</strong></h2> <h2>Feel <strong>Whole Again</strong></h2>
Protection Plus Respiratory
42.99
Shipping calculated at checkout.
3.49 oz / $12.31 per oz
Sinus Wellbeing
29.99
Shipping calculated at checkout.
3.49 oz / $8.59 per oz
Chyawanprash
$24.99 $20.00
Shipping calculated at checkout.
13.51 oz / $1.85 per oz
20% OFF
Healthy Throat Syrup
$23.99 $19.20
Shipping calculated at checkout.
16.51 oz / $1.45 per oz
20% OFF
Protection Plus® Sinuses
$42.99 $34.40
Shipping calculated at checkout.
3.49 oz / $12.31 per oz
20% OFF
Sinus Soothe™ Nasal Oil
$23.99 $19.20
Shipping calculated at checkout.
3.49 oz / $6.87 per oz
20% OFF
Clear & Soothe™ Nasal Spray
14.99
Shipping calculated at checkout.
3.99 oz / $3.76 per oz
Organic Tulsi
$23.99 $19.20
Shipping calculated at checkout.
2.5 oz / $9.58 per oz
20% OFF
Icon
Honoring the Authentic Tradition of Ayurveda

Our classical formulations are crafted according to the principles of traditional Ayurveda, one of the world's oldest systems of natural health and well-being. Rooted in centuries of wisdom and time-honored Ayurvedic texts, our products are designed to support balance and overall wellness in accordance with Ayurvedic tradition.