Skip to content

Free shipping with a $125 purchase

Since 1987

<h2>Feel <strong>Whole Again</strong></h2> <h2>Feel <strong>Whole Again</strong></h2>
Organic Soothe Pitta Churna
8.99
Shipping calculated at checkout.
6.0 oz / $1.50 per oz
Organic Energize Kapha Churna
8.99
Shipping calculated at checkout.
6.0 oz / $1.50 per oz
Organic Calm Vata Churna
8.99
Shipping calculated at checkout.
6.0 oz / $1.50 per oz
Organic Kapha® Energize Tea
7.99
Shipping calculated at checkout.
2.5 oz / $3.19 per oz
Organic Vata® Calm Tea
7.99
Shipping calculated at checkout.
2.5 oz / $3.19 per oz
Organic Pitta® Soothe Tea
7.99
Shipping calculated at checkout.
2.5 oz / $3.19 per oz
Be Trim® Tea
10.99
Shipping calculated at checkout.
2.5 oz / $4.39 per oz
Raja's Cup® Natural Herbal Blend
17.99
Shipping calculated at checkout.
11.99 oz / $1.50 per oz
Almond Energy
19.99
Shipping calculated at checkout.
13.9 oz / $1.44 per oz
Healthy Sinus™ Tea
11.99
Shipping calculated at checkout.
2.5 oz / $4.79 per oz
Icon
Honoring the Authentic Tradition of Ayurveda

Our classical formulations are crafted according to the principles of traditional Ayurveda, one of the world's oldest systems of natural health and well-being. Rooted in centuries of wisdom and time-honored Ayurvedic texts, our products are designed to support balance and overall wellness in accordance with Ayurvedic tradition.